Sześć wskazówek, które pomogą Ci dojść do formy i utrzymać ją!Uzyskanie formy może być wyzwaniem. Jest to również coś, co tak wielu z nas zmaga się z pewnym momencie w naszym życiu. Wiele osób znajduje sposoby, aby wrócić do kształtu po ich niech ich fitness slajdów, ale to może być walka, aby utrzymać te postanowienia dzieje. Uzyskanie i utrzymanie się w formie jest procesem ciągłym dla większości ludzi. Nie chodzi tylko o to, by jednego dnia w tygodniu pójść na siłownię, innego dnia dobrze się odżywiać, a jeszcze innego pić wodę. Zamiast tego, jest to sposób życia, który wymaga poświęcenia i wytrwałości. Jeśli chcesz uzyskać kształt w tym roku, mamy kilka porad, które mogą pomóc Ci osiągnąć swoje cele. Czytaj dalej, aby poznać sześć wskazówek, które pomogą Ci nabrać formy i pozostać w niej!

Rozpocznij dzień od biegu

Jeden świetny sposób, aby przeskoczyć rozpocząć swoją rutynę fitness jest przez rozpoczęcie dnia z biegiem. Bieganie pierwszą rzeczą w rano jest jednym z najlepszych sposobów, aby rozpocząć swoją rutynę fitness. Istnieje mnóstwo korzyści z tego, w tym poprawę nastroju, lepsze skupienie i metabolizm, jak również silniejsze kości i mięśnie. Możesz to robić codziennie, a nawet kilka razy w tygodniu. Jeśli możesz to zrobić tylko raz w tygodniu, to jest lepsze niż nic! Kiedy dopiero zaczynasz swoją biegową podróż, nie próbuj iść zbyt daleko. Zamiast tego, biegnij tylko kilka bloków od swojego domu i przejdź resztę drogi do domu. W miarę postępów, co tydzień dodawaj nieco większy dystans.

Wyznaczaj mniejsze cele

Innym świetnym sposobem na rozpoczęcie swojej podróży fitness jest wyznaczenie mniejszych celów, które są bardziej osiągalne i łatwiejsze do osiągnięcia niż Twoje większe cele. Na przykład, jeśli chcesz stracić 60 funtów, ustawić mniejsze cele utraty sześciu funtów co dwa tygodnie. W ten sposób będziesz mogła świętować swoje postępy po drodze, a nie przytłaczać się na początku i poddawać. Mniejsze cele pomagają również zachować motywację i koncentrację na tym, co chcesz osiągnąć. Dobrym pomysłem jest również wyznaczanie celów, które są konkretne, mierzalne, realistyczne i określone w czasie (SMART). Jeśli na przykład próbujesz schudnąć, upewnij się, że Twoim celem jest zrzucenie X kilogramów do określonej daty lub wydarzenia. Możesz nawet użyć aplikacji takiej jak MyFitnessPal, aby śledzić swoje cele!

Postaw na dobrą żywność

Wreszcie, nie wychodzić i jeść nic, ale sałatki dla każdego posiłku każdego dnia. Zamiast tego, spróbuj dokonać lepszych wyborów żywieniowych. Dobrym sposobem na to jest wybieranie żywności, która jest bardziej gęsta odżywczo, co oznacza, że ma więcej składników odżywczych na kalorię niż mniej odżywcza żywność. Junk food jest nie tylko mniej odżywczy, ale może być szkodliwy dla zdrowia. Tak więc, podczas gdy możesz chcieć pobłażać swoim ulubionym niezdrowym pokarmom od czasu do czasu, staraj się dokonywać zdrowszych wyborów częściej. To nie tylko pomoże Ci uzyskać kształt, ale również pomoże Ci obniżyć ryzyko rozwoju niektórych chorób, takich jak cukrzyca.

Znajdź partnera do ćwiczeń

Znalezienie partnera, z którym można wykonywać swoje zajęcia fitness, może pomóc ci utrzymać motywację, a także sprawić, że treningi będą bardziej zabawne. To także świetny sposób na zdobycie kondycji i poznanie nowych ludzi! Znalezienie partnera do ćwiczeń może być doskonałym sposobem, aby utrzymać motywację i skupić się na swoich celach fitness. Dobrym pomysłem jest również organizowanie sobie nawzajem sesji fitness w domu lub w parku, na przykład. Możesz również znaleźć partnera fitness online poprzez aplikację lub stronę internetową jak Fitness Bubble.

Regularnie odwiedzaj siłownie

Jeśli chciałeś dostać się do regularnej rutyny treningowej i lubisz chodzić na siłownię, podejmij zobowiązanie, aby iść co tydzień. To może być świetny sposób, aby zbudować regularną rutynę fitness i zrobić postęp w kierunku swoich celów. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że chcesz się upewnić, że siłownia, którą wybierzesz, ma odpowiedni rodzaj sprzętu i atmosferę dla Ciebie. Podczas gdy wiele siłowni ma świetny sprzęt i udogodnienia, niektóre mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Jeśli nie cieszysz się swoim doświadczeniem na siłowni, może najlepiej znaleźć inną.

Śledź postępy

Innym świetnym sposobem, aby pozostać na torze i upewnić się, że robisz postępy jest śledzenie swoich postępów. To może pomóc Ci utrzymać motywację i upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów. Istnieje wiele sposobów na śledzenie postępów, w tym aplikacje, dzienniki online, a nawet dobra, staromodna metoda pióra i papieru. Ważne jest, aby śledzić swoje postępy w dowolny sposób, który będzie dla Ciebie najlepszy. Niezależnie od tego, czy wolisz aplikację, czy dziennik papierowy, upewnij się, że śledzisz ten rodzaj postępu, który jest dla Ciebie najważniejszy.

Może to dotyczyć ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, konkretnych celów fitness lub diety i odżywiania. Istnieje mnóstwo aplikacji i dzienników online, które mogą pomóc Ci śledzić postępy, w tym Fitocracy, Healthline, Fitocracy, Apple Health, MyFitnessPal i wiele innych.

Uzyskanie kształtu jest świetnym celem, aby mieć. To coś, co może pomóc ci żyć zdrowszym, szczęśliwszym i bardziej spełnionym życiem. Należy jednak pamiętać, że dojście do formy to podróż. Potrzeba czasu, wysiłku i cierpliwości, aby się tam dostać. Jeśli chcesz być w formie, skorzystaj z tych wskazówek i zacznij pracować nad swoimi celami już dziś!